Головна сторінкаУрядовий портал
 
УКР | ENG | РУС
 
 
 

 

Аерокосмічний портал України
Нацдержслужби України
Урядова телефонна лінія

Січ-1М
 


Супутник дистанційного зондування Землі багатофункціонального призначення. Створений у рамках Загальнодержавної (Національної) космічної програми України.

Виведений на орбіту ракетою-носієм "Циклон-3" 24 грудня 2004 року.

Супутник призначений для одержання інформації одночасно в оптичному, інфрачервоному і мікрохвильовому діапазонах. Встановлений на космічному апараті "Сiч-1М" комплекс дослідницької апаратури дозволяє вирішувати ряд практичних і наукових задач по дослідженню атмосфери і Світового океану, моніторингу гідрологічної і льодової обстановки, рослинних і ґрунтових покривів суші й ін..

Розроблено національну науково-прикладну програму використання даних супутника "Січ-1М".

На супутнику розміщена апаратура міжнародного проекту "Варіант" для дослідження іоносфери. Це перший міжнародний науковий проект, очолюваний українськими фахівцями.

Супутник "Січ-1М" створюється на конструктивній платформі супутника "Січ-1" і серії супутників "Океан-01", але по апаратурному комплексу це буде супутник значно більш високого рівня:

  • Удосконалений сканер забезпечить роздільну здатність на порядок вище (просторова роздільна здатність 24 м).
  • Поліпшені параметри локатора бічного огляду - смуга огляду радіолокатора бічного огляду розширена з 450 до 700 км.
  • Оптико-міикрохвильовий сканер МТВЗА-ОК для одночасних вимірювань у видимому, ІЧ і СВЧ -діапазонах забезпечить глобальний моніторинг навколишнього середовища в інтересах метеорології, океанології, рішення задач рибальського промислу, вивчення клімату.
  • На супутнику встановлюється апаратура супутникової навігації космічної системи NAVSTAR і цифрова радіолінія З міжнародних діапазонів 8,2 ГГц і 1,7 ГГц із дисковим запам'ятовуючим пристроєм нагромадження даних, що виводить супутника на високий технічний рівень.
  • Якісно новим буде і наземний комплекс прийому, обробки і поширення інформації спостереження Землі.

По тактико-технічних параметрах дослідницької апаратури супутник знаходиться в одному ряді із супутниками SPOT, TRS-1, "Ресурс".Новини за темою: Січ-1М
 
12/05/2018: До 21-ї річниці польоту першого космонавта України Леоніда Каденюка

12/04/2018: Двадцять перша річниця польоту українського космонавта Леоніда Каденюка на космічному шаттлі «Колумбія» (19 листопада – 5 грудня 1997 року)

11/26/2018: Колегія Державного космічного агентства України підвела підсумки діяльності підприємств галузі за 9 місяців 2018 року

11/21/2018: Відбувся успішний пуск ракети-носія «Вега»

11/19/2018: Відбувся успішний пуск ракети-носія «Антарес»