Головна сторінкаУрядовий портал
 
УКР | ENG | РУС
 
 
 

 

Аерокосмічний портал України
Нацдержслужби України
Урядова телефонна лінія

Головний центр спеціального контролю
 


29 серпня 1949 року в Радянському Союзі в умовах суворої таємності був проведений перший ядерний вибух. Про цей факт у США дізнались через кілька днів за допомогою спеціальної системи виявлення. Перед керівництвом держави та вченими постало завдання розробки аналогічних систем.
Протягом десятків років розвивалась Служба спеціального контролю, яка у 1990 році налічувала понад 30 пунктів спостереження, в її інтересах використовувались засоби контролю морського та повітряного базування, розроблялись космічні засоби.
З метою оперативного інформування керівництва та забезпечення функціонування успадкованих від СРСР засобів спеціального контролю у Збройних Силах України було створено центр (з 1997 року - Головний центр спеціального контролю (ГЦСК) Національного космічного агентства України).

ГЦСК призначений для здійснення контролю національними технічними засобами


Мережа збору геофізичної інформації ГЦСК включає в себе центри, групи, периферійні та автономні пункти. Технічні засоби контролю розміщені у 14 пунктах спостереження.
Датчики у більшості з них встановлені на корінних породах у спеціальних шахтах та свердловинах глибиною від 30 до 100 метрів.

Після комплексної обробки інформація надається до Урядової інформаційно-аналітичної системи, зацікавленим міністерствам та відомствам.

Відповідно до Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань, засоби Головного центру входять до Міжнародної системи моніторингу.

У ГЦСК створюється центр даних Національної системи сейсмічних спостережень України, розробляється та впроваджується Автоматизована система збору та
обробки геофізичної інформації.

Розширюється співробітництво із закордонними організаціями, налагоджено інформаційний обмін з міжнародними центрами даних у реальному масштабі часу.

ГЦСК є повноважним членом Європейського Середземноморського Сейсмологічного центру.

Організовано співробітництво та взаємодію з науковими установами та навчальними закладами. ГЦСК включено до складу співвиконавців Державної програми досліджень в Антарктиці.

За час існування Головним центром зареєстровано всі ядерні випробування на іноземних полігонах та землетруси на території України.Землетруси інтенсивністю понад 6 балів (Дані Головного центру спеціального контролю)Новини за темою: Головний центр спеціального контролю
 
02/15/2018: Чому українці не літають. Хто може стати другим українським космонавтом

02/08/2018: Пам'яті Леоніда Каденюка

02/05/2018: У Києві попрощались з Леонідом Костянтиновичем Каденюком, Першим космонавтом України (фоторепортаж)

01/31/2018: 31 січня 2018 року пішов з життя перший космонавт незалежної України, Герой України, Президент Аерокосмічного товариства України, радник Прем’єр-міністра України та Голови Державного космічного агентства України Леонід Костянтинович Каденюк

01/12/2018: Голова ДКА Павло Дегтяренко взяв участь в урочистостях з нагоди 111-ї річниці від дня народження Сергія Корольова – основоположника практичної космонавтики