Головна сторінкаУрядовий портал
 
УКР | ENG | РУС
 
 
 
 


Аерокосмічний портал України
Нацдержслужби України
Урядова телефонна лінія

Утилізація твердого ракетного палива

Мета програми — забезпечення виконання Угоди між Україною та Сполученими Штатами Америки щодо ліквідації стратегічної ядерної зброї та запобігання розповсюдженню зброї масового знищення від 25 жовтня 1993 року, та створення виробничої бази для проведення робіт з утилізації твердого ракетного палива міжконтинентальних балістичних ра­кет РС-22 та виготовлення емульсійних вибухових речовин для використання в гірничодобувній промисловості.

Для утилізації твердого ракетного палива передбачається використання технології гідромеханічного вилучення, яка є найбільш екологічно безпечною, оскільки роботи виконуватимуться у замкнутому циклі, без викидів у повітря, воду чи грунт. Для опрацювання цього методу та проведення необхідних тестів щодо безпеки робіт з ракетним паливом на Павлоградському хімічному заводі побудовано пілотну установку.

Під час зберігання та технічного обслуговування споряджених корпусів двигунів ракет забезпечується постійний контроль температурно-вологістного режиму зберігання, виконується відбір проб повітря, води, зразків палива дял проведення фізико-хімічних, фізико-механічних досліджень для оцінки стабільності їх стану.
Контроль атмосферного повітря показує відсутність негативного впливу процесу зберігання споряджених корпусів двигунів ракет на стан довкілля та здоров"я людей.

Show details for 2014 рік2014 рік
Hide details for 2013 рік2013 рік
В рамках виконання Програми у 2013 році на ДП «НВО «Павлоградський хімічний завод» утилізовано 378 тонн твердого ракетного палива. Всього на сьогоднішній день ліквідовано 73 із 163 двигунів, що підлягають утилізації (більше 44%). Вилучено і перероблено у промислову вибухівку 1262 тонни твердого ракетного палива із 73 споряджених корпусів ракетних двигунів, які становили найбільшу небезпеку при зберіганні.
Забезпечено безпечне зберігання 3,7 тис. тонн твердого ракетного палива.
Завершено будівництво об’єкта утилізації порожніх корпусів ракетних двигунів, яке здійснювалося за підтримки Міністерства оборони США.

 
06/20/2018: Делегація ДКА бере участь у заходах з космічної тематики ООН у Відні

06/11/2018: Голова ДКА Павло Дегтяренко відвідав Головний центр спеціального контролю Національного центру управління та випробувань космічних засобів

06/08/2018: Голова ДКА Павло Дегтяренко зустрівся з Президентом Національної академії наук України

06/07/2018: Круглий стіл молоді ракетно-космічної галузі «Сучасні можливості космічної України» - післямова

06/06/2018: Відбувся успішний пуск ракети-носія «Союз-ФГ»