Головна сторінкаУрядовий портал
 
УКР | ENG | РУС
 
 
 
 


Аерокосмічний портал України
Нацдержслужби України
Урядова телефонна лінія

Утилізація твердого ракетного палива

Мета програми — забезпечення виконання Угоди між Україною та Сполученими Штатами Америки щодо ліквідації стратегічної ядерної зброї та запобігання розповсюдженню зброї масового знищення від 25 жовтня 1993 року, та створення виробничої бази для проведення робіт з утилізації твердого ракетного палива міжконтинентальних балістичних ра­кет РС-22 та виготовлення емульсійних вибухових речовин для використання в гірничодобувній промисловості.

Для утилізації твердого ракетного палива передбачається використання технології гідромеханічного вилучення, яка є найбільш екологічно безпечною, оскільки роботи виконуватимуться у замкнутому циклі, без викидів у повітря, воду чи грунт. Для опрацювання цього методу та проведення необхідних тестів щодо безпеки робіт з ракетним паливом на Павлоградському хімічному заводі побудовано пілотну установку.

Під час зберігання та технічного обслуговування споряджених корпусів двигунів ракет забезпечується постійний контроль температурно-вологістного режиму зберігання, виконується відбір проб повітря, води, зразків палива дял проведення фізико-хімічних, фізико-механічних досліджень для оцінки стабільності їх стану.
Контроль атмосферного повітря показує відсутність негативного впливу процесу зберігання споряджених корпусів двигунів ракет на стан довкілля та здоров"я людей.

Hide details for 2014 рік2014 рік
Стан реалізації програми на кінець 2014 року:
- відпрацьовано всі технологічні процеси вилучення та подальшої переробки ТРП у промислові вибухові речовини;
- сертифікована вся номенклатура емульсійних вибухових речовин з вмістом продуктів переробки твердого палива та отримано дозвіл на їх постійне виготовлення і застосування в Україні;
- забезпечується безпечне зберігання 80 СКД з ТРП (3342 тонн ТРП) на Павлоградському хімічному заводі;
- повністю вилучено і перероблено у промислову вибухівку 1560 тонн твердого ракетного палива із 83 споряджених корпусів ракетних двигунів, які становили найбільшу небезпеку при зберіганні (з них всі 54 СКД третього ступеня, 28 СКД другого ступеня та 1 СКД першого ступеня);
- завершено будівництво та введено в експлуатацію 3 дослідно-промислових об’єкти (об'єкт вилучення ТРП з СКД методом гідророзмиву; об'єкт проміжного зберігання, об'єкт виготовлення засобів ініціювання);
- продовжується будівництво 8 дослідно-промислових об'єктів утилізації палива;
- здійснюється постійний інспекційний нагляд за проведенням вхідного контролю, зберігання і обслуговування СКД, дотриманням правил безпеки під час зберігання СКД та виконання робіт з утилізації палива.

Hide details for 2013 рік2013 рік
В рамках виконання Програми у 2013 році на ДП «НВО «Павлоградський хімічний завод» утилізовано 378 тонн твердого ракетного палива. Всього на сьогоднішній день ліквідовано 73 із 163 двигунів, що підлягають утилізації (більше 44%). Вилучено і перероблено у промислову вибухівку 1262 тонни твердого ракетного палива із 73 споряджених корпусів ракетних двигунів, які становили найбільшу небезпеку при зберіганні.
Забезпечено безпечне зберігання 3,7 тис. тонн твердого ракетного палива.
Завершено будівництво об’єкта утилізації порожніх корпусів ракетних двигунів, яке здійснювалося за підтримки Міністерства оборони США.

 
12/05/2018: До 21-ї річниці польоту першого космонавта України Леоніда Каденюка

12/04/2018: Двадцять перша річниця польоту українського космонавта Леоніда Каденюка на космічному шаттлі «Колумбія» (19 листопада – 5 грудня 1997 року)

11/26/2018: Колегія Державного космічного агентства України підвела підсумки діяльності підприємств галузі за 9 місяців 2018 року

11/21/2018: Відбувся успішний пуск ракети-носія «Вега»

11/19/2018: Відбувся успішний пуск ракети-носія «Антарес»