Головна сторінкаУрядовий портал
 
УКР | ENG | РУС
 
 
 
 


Аерокосмічний портал України
Нацдержслужби України
Урядова телефонна лінія

Надання позашкільної освіти Національним центром аерокосмічної освіти молоді


Підставою для виконання програми є Закон України «Про позашкільну освіту» від 22 червня 2000 року № 1841-Ш та Указ Президента України «Про створення Національного центру аерокосмічної освіти молоді України» від 11 червня 1996 р.№ 410.

В рамках цієї бюджетної програми Національним центром аерокосмічної освіти молоді (НЦАОМ) ім. О.М. Макарова організовано надання позашкільної освіти молоді та створювалися умови для технічної творчості дітей, які цікавляться космосом.

В 2014 році організовано і проведено:

XII Всеукраїнську дитячу конференцію «Зоряний шлях» (150 учасників). Мета Конференції – розвиток зацікавленості учнів у поглибленому вивченні космічного простору, залучення молоді до вирішення наукових і технічних завдань, обмін знаннями й інформацією у сфері астрономії, фізики, природних явищ і екології Космосу, технічної творчості й ракетно-космічного моделювання, обмін досвідом роботи з розвитку творчих здібностей дітей, що захоплюються космонавтикою. Сформовані аерокосмічні класи, набрані групи студентів ДДУ. Учасники гуртка лабораторії ракетно-космічного моделювання взяли участь у Міжнародному змаганні з ракетно-модельному спорту за кубок М.К.Янгеля.

XVI Міжнародну молодіжну науково-практичну конференцію «ЛЮДИНА І КОСМОС» (426 учасників) - головний захід з аерокосмічної освіти в Україні. Конференція, присвячена 60-річчю заснування ДП «КБ Південне ім. М.К. Янгеля», проводилася при активній участі підприємств і університетів ракетно-космічного профілю, була створена унікальну можливість і умови для ознайомлення з передовими розробками в аерокосмічній сфері, взаємовигідного співробітництва промисловості й університетів, залучення молодих дослідників і фахівців для роботи у ракетно-космічній галузі. За підсумками конференції «ЛЮДИНА І КОСМОС» кращі доповіді опубліковані в професійних журналах «Вісник Дніпропетровського університету (серія Ракетно-космічна техніка») і «Екологія й ноосферология».


IX Міжнародну конференцію «Наукові читання –«Дніпровська орбіта» (58 учасників), мета якої – обговорення проблем, пов’язаних з гуманітарними аспектами космічної діяльності, а саме:
- дослідження з історії авіації й ракетно-космічної техніки;
- вивчення спадщини піонерів конструкторських шкіл ракетно-космічної техніки;
- екологічні проблеми ракетно-космічної галузі України;
- проблеми аерокосмічної освіти;
- проблеми міжнародного космічного права ХХІ сторіччя.
У рамках наукових читань пройшов круглий стіл, присвячений 100-річчю від дня народження Генерального конструктора ракетно-космічної техніки, академіка Академії наук СРСР Володимира Миколайовича Челомея.


Всеукраїнський конкурс науково-технічних робіт школярів та студентів «Мирний космос», який органiзує i проводить Українське молодiжне аерокосмiчне об’єднання “СУЗIP’Я” разом з Нацiональним центром аерокосмiчної освiти молодi з метою виявлення i пiдтримки обдарованої молодi, розвитку у юнакiв i дiвчат творчих здiбностей, iнтересу до авiацiї та космонавтики, науки i технiки, екологiї, дослiдницької дiяльностi.

Відзначення 200-річча від дні народження Т. Шевченко «Від Т.Шевченко до Ю.Гагаріна» за участю космонавта України Л.Каденюка (м. Канів).

Проведення етапу Чемпіонату світу з ракетно-модельного спорту.

Проведення міжнародних змагань з ракетно-модельному спорту за кубок М.К.Янгеля.

Відкриття музею космонавтики в школі № 36 ім. С.П.Корольова (м. Київ).


Додаткова інформація: Офіційний сайт Національного центру аерокосмічної освіти молоді України

 
02/20/2018: У Дніпрі пройшов відкритий конкурс «Мирний Космос»

02/15/2018: Чому українці не літають. Хто може стати другим українським космонавтом

02/08/2018: Пам'яті Леоніда Каденюка

02/05/2018: У Києві попрощались з Леонідом Костянтиновичем Каденюком, Першим космонавтом України (фоторепортаж)

01/31/2018: 31 січня 2018 року пішов з життя перший космонавт незалежної України, Герой України, Президент Аерокосмічного товариства України, радник Прем’єр-міністра України та Голови Державного космічного агентства України Леонід Костянтинович Каденюк