Головна сторінкаУрядовий портал
 
УКР | ENG | РУС
 
 
 
 


Аерокосмічний портал України
Нацдержслужби України
Урядова телефонна лінія

Управління та випробування космічних засобів


Виконання цієї бюджетної програми спрямоване на забезпечення виконання завдань Національного центру управління та випробувань космічних засобів: з реалізації Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми, здійснення контролю космічного простору, дослідження та оперативного попередження виникнення джерел небезпеки, які загрожують національній безпеці.

Видатки були спрямовані на оплату праці працівникам Національного центру управління та випробувань космічних засобів, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, інші видатки, пов’язані з забезпечення господарської діяльності установи.

Основними завданнями в 2014 році було виконання сеансів зв’язку з космічними апаратами і сеансів забезпечення зв’язку з космічними апаратами EROS-В», «SUOMI NPP», «AQUA», «TERRA», серії «NOAA» та продовження відпрацювання механізму оперативного забезпечення космічними знімками споживачів.

За результатами обробки даних дистанційного зондування Землі, споживачам у центральних органах виконавчої влади передано 1629 тематичних карт:
  • – виявлення теплових аномалій на території України – 350 карт (виявлено 14817 теплових аномалій);
  • – прогнозування пожежонебезпечних зон на території України – 536 карт;
  • – моніторингу температури підстильної поверхні –148 карт;
  • – виявлення теплових аномалій на території України та прикордонних територіях – 338 карт;
  • – моніторингу надзвичайних ситуацій та їх наслідків;
  • – виявлення пожеж торф’яних боліт в Київській області;
  • – розгерметизації магістрального газопроводу Уренгой - Помари - Ужгород з наступним запаленням.

У зв’язку зі значною кількістю дощових опадів, що відбувалися з 15 по 21 травня 2014 року, опрацьовано 27 космічних знімків, виготовлено 8 прогностичних та 11 тематичних карт, підготовлено звіт про моніторинг утворення дощового паводку і формування значного місцевого та схилового стоку у Львівській, Чернігівській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Тернопільській, Київській областях та в країнах Балкан.

В Західному центрі радіотехнічного спостереження для Системи контролю та аналізу космічної обстановки (СКАКО) були розгорнуті спеціальні програмно-технічні комплекси та відновлено ведення Головного каталогу космічних об’єктів, який нараховує близько 15 000 об’єктів.

Проведені роботи з метою здійснення розрахунків елементів орбіти, створення та супроводу вітчизняного каталогу космічних апаратів.
Проводилися випробування експериментального радіотехнічного апаратно-програмного комплексу для розширення функціональних можливостей СКАКО.
Проведено 1442 сеанси спостережень параметрів орбіт космічних об’єктів з використанням КОС «Сажень-С».
Оперативні доповіді щодо контролю та аналізу космічної обстановки постійно надавалась силовим структурам України.
Протягом 2014 року було визначено 3771 джерело сейсмічних сигналів з різною інтенсивністю. Ядерних вибухів та фактів викиду радіоактивних речовин не зареєстровано.
Відповідно до Програми «Регіон» визначено 132 сейсмічних джерела природного походження з ближньої зони, інтенсивність від яких на території України складала менше 3 балів. Землетрусів на території України з розрахунковою інтенсивністю в джерелі більше 3 балів не зареєстровано.

Забезпечено експлуатацію Системи координатно-навігаційного та часового забезпечення України (СКНЗУ) у складі Головного та Резервного центрів контролю навігаційного поля (Дунаївці, Харків) та мережі контрольно-корегувальних станцій, яка увійшла до складу Національної об’єднаної мережі українських референцних станцій глобальних навігаційних супутникових систем.

На базі станцій СКНЗУ проведені експериментальні дослідження щодо використання на території України європейської навігаційної системи EGNOS, отримані дані щодо її точності та надійності позиціювання.

 
12/05/2018: До 21-ї річниці польоту першого космонавта України Леоніда Каденюка

12/04/2018: Двадцять перша річниця польоту українського космонавта Леоніда Каденюка на космічному шаттлі «Колумбія» (19 листопада – 5 грудня 1997 року)

11/26/2018: Колегія Державного космічного агентства України підвела підсумки діяльності підприємств галузі за 9 місяців 2018 року

11/21/2018: Відбувся успішний пуск ракети-носія «Вега»

11/19/2018: Відбувся успішний пуск ракети-носія «Антарес»