Головна сторінкаУрядовий портал
 
УКР | ENG | РУС
 
 
 
 


Аерокосмічний портал України
Нацдержслужби України
Урядова телефонна лінія

Участь у міжнародних організаціях


    Перелік міжнародних космічних організацій, членом яких є Україна:


2014 рік

Протягом 2014 року взято участь у засідання Консультативної групи з планування космічних місій (5­8 лютого, м. Дармштатд, Німеччина).
Підготовлено матеріали для участі представника МЗС України у 53­й сесії Юридичного підкомітету Комітету ООН з використання космічного простору в мирних цілях (24 березня – 4 квітня, м. Відень, Австрія).
Підготовлено матеріали для участі представника МЗС України у 57­й сесії Комітету ООН з використання космічного простору в мирних цілях (11­20 червня, м. Відень, Австрія).
Взято участь у засіданні Міжнародної координаційної групи з дослідження космосу та у Міжнародній конференції з питань освоєння космосу (26 жовтня – 1 листопада, м. Страсбург, Франція).

2013 рік
Представник ДКАУ взяв участь у 52-й сесії Юридич­ного підкомітету Комітету ООН з використання косміч­ного простору в мирних цілях (7-13 квітня, м. Відень, Австрія) та представив доповіді з актуальних питань розвитку міжнародної нормативно-правової бази космічної діяльності.
Підготовлено та надано матеріали для виступу делегації України на 56-ій сесії Комітету ООН з космосу (12-21.06.2013).
Делегація ДКАУ взяла участь у Весняній сесії Міжнародної астронавтичної федерації (17-22 березня, м. Париж, Франція).
Взято участь у пленарному засіданні Режиму контролю за ракетними технологіями (15-18 жовтня, м. Рим, Італія), а також у засіданні Підсиленого контактного пункту РКРТ (8-12 квітня, м. Париж, Франція).
Подана щорічна декларація до Центрального контактного пункту Гаазького кодексу поведінки проти розповсюдження балістичних ракет.
Представник ДКАУ взяв участь у засіданнях Групи урядових експертів ООН (ГУЕ) з питань зміцнення транспарентності та довіри у космічній діяльності (31 березня - 06 квітня, м. Женева, Швейцарія та 08 - 12 липня, м. Нью-Йорк, США). Метою створення ГУЕ є формування кінцевої доповіді, що містить висновки та рекомендації щодо заходів зміцнення транспарентнос- ті та довіри, які сприятимуть забезпеченню стратегіч­ної стабільності в космічній галузі.
Делегація ДКА взяла участь у других Відкритих консультаціях з питань Міжнародного кодексу поведін­ки в космосі (18-23 листопада, м. Бангкок, Королівство Таїланд).

2012 рік
25 квітня у м. Вашингтон та 17 листопада у м. Київ взято участь у засіданнях українсько-американської Робочої групи з питань нерозповсюдження та експортного контролю.

З 20 по 27 травня делегація ДКАУ взяла участь в роботі 30-ї сесії Міжагентського координаційного комітету з космічного сміття, що проходила у м. Монреаль (Канада).

30 травня в Києві пройшло Регіональне засідан­ня в Україні Міжнародної академії астронавтики (МАА) спільно з керівництвом Національної академії наук України (НАНУ) та Державного космічного агент­ства України (ДКАУ), на якому були розглянуті пріори­тетні напрями співробітництва в космічній сфері.

6-15 червня делегація ДКАУ взяла участь у засідан­ні 55-ої сесії Комітету ООН з використання косміч ного простору в мирних цілях (м. Відень, Австрія). Під час засідання було представлено доповідь про основні досягнення України у сфері космічної діяльнос­ті за 2011 рік.

29 вересня - 4 жовтня делегація ДКАУ взяла участь у роботі 63-го Міжнародного астронавтичного конгресу (м. Неаполь, Італія).

Здійснено підготовку матеріалів до засідання Групи технічних експертів (17-24 жовтня, м. Берлін, ФРН) та взято участь у Пленарному засіданні Режи­му контролю за ракетними технологіями (24-26 жовтня, м. Берлін, ФРН).

Забезпечено подання щорічної декларації до Центрального контактного пункту Гаазького кодек­су поведінки проти розповсюдження балістич­них ракет, підготовлено пропозиції до проекту «Кодексу поведінку у відкритому космосі», підго­товлено та надіслано до МЗС інформацію для участі делегації України у засіданні Групи урядових експертів з питань транспарентності та зміцнен­ня довіри у космосі (23-27 липня, м. Нью-Йорк, США).

2011 рік
Протягом 2011 року проведено ряд заходів, спрямованих на забезпечення участі ДКАУ та підприємств галузі у роботі міжнародних організацій космічного спрямування.

В червні делегація ДКАУ взяла участь у 54 сесії комітету ООН у Відні з питань використання відкритого космосу в мирних цілях та у весняній сесії Міжнародної астронавтичної федерації у Парижі.
В жовтні українські вчені прийняли участь у 62-му конгресі Міжнародної академії астронавтики у Кейптауні.

З метою виконання вимог міжнародних режимів нерозповсюдження та експортного контролю:
підготовлено пропозиції та забезпечено участь представника ДКАУ у Пленарному засіданні Режиму контролю за ракетними технологіями (11-16 квітня, м. Буенос-Айрес, Аргентина);
підготовлено щорічну декларацію України в рамках Гаазького кодексу поведінки проти розповсюдження балістичних ракет (травень);
підготовлено матеріали для участі представника ДКАУ у засіданні українсько-американської Робочої групи з питань нерозповсюдження та експортного контролю (15-16 вересня, м. Київ). 
12/05/2018: До 21-ї річниці польоту першого космонавта України Леоніда Каденюка

12/04/2018: Двадцять перша річниця польоту українського космонавта Леоніда Каденюка на космічному шаттлі «Колумбія» (19 листопада – 5 грудня 1997 року)

11/26/2018: Колегія Державного космічного агентства України підвела підсумки діяльності підприємств галузі за 9 місяців 2018 року

11/21/2018: Відбувся успішний пуск ракети-носія «Вега»

11/19/2018: Відбувся успішний пуск ракети-носія «Антарес»