Головна сторінкаУрядовий портал
 
УКР | ENG | РУС
 
 
 
 


Аерокосмічний портал України
Нацдержслужби України
Урядова телефонна лінія

Участь у міжнародних проектах


Проект «Дніпро»

Конверсійний російсько-український проект «Дніпро» передбачає переобладнання міжконтинентальних балістичних ракет SS-18 («Сатана»), розроблених і виготовлених в Україні, у космічний носій «Дніпро».
Для реалізації проекту створено Міжнародну космічну компанію «Космотрас».
З квітня 1999-го по грудень 2014 року з космодрому Байконур і пускового майданчику «Ясний» (РФ) здійснено 21 пуск ракет-носіїв «Дніпро» та запущено в космос близько 80 космічних апаратів на замовлення 15 країн світу.


Проект «Морський старт»

Реалізація унікального проекту «Морський старт» здійснюється Міжнародною компанією «Сі Лонч».
У складі плавучого ракетно-космічного комплексу використовується ракета-носій «Зеніт», яка розроблена КБ «Південне» і виготовляється на Південному машинобудів-
ному заводі.
З квітня 1999-го по грудень 2014 року з морської платформи здійснено 36 пусків ракет-носіїв «Зеніт-3SL» з космічними апаратами телекомунікаційного призначення.Проект «Наземний старт»

Реалізація проекту здійснюється компанією «Міжнародні космічні послуги».
У складі наземного ракетно-космічного комплексу використовується ракета-носій «Зеніт» української розробки та виготовлення.
З квітня 2008-го по грудень 2014 року за програмою «Наземний старт» здійснено 9 успішних пусків ракет-носіїв «Зеніт-3SLБ» з космодрому Байконур.

Проект «Вега»

У рамках проекту Європейського космічного агентства створено нову ракету-носій легкого класу «Вега». На верхньому ступені цієї ракети встановлено маршовий
двигун, який розроблено КБ «Південне» та виготовляється на Південному машинобудівному заводі.
Перший пуск нової європейської ракети-носія «Вега» відбувся 13 лютого 2012 року з космодрому Куру у Французькій Гвіані.Проект «Антарес»

На замовлення Національної аерокосмічної адміністрації США NASA для доставки вантажів на МКС створюється нова ракетно-космічна система «Антарес».
КБ «Південне» та Південний машинобудівний завод створюють основну конструкцію першого ступеня ракети-носія.
Пуски ракет-носіїв «Антарес» розпочалися у 2013 році та здійснюються з космодрому США Уоллопс.Проект «Циклон-4»

Українсько-бразильський проект «Циклон-4» передбачає створення в Україні нового космічного носія «Циклон-4» і будівництво для його пусків наземного
комплексу на космодромі Алкантара в Бразилії.
Для реалізації проекту створено Бінаціональне українсько-бразильське підприємство «Алкантара Циклон Спейс».
Запуски космічних апаратів ракетами-носіями «Циклон-4» з космодрому Алкантара планується розпочати у 2015 році.Проект «Либідь»

Проект має на меті забезпечити доступ населення України до інформаційних ресурсів, супутникового телерадіомовлення на території України та за її межами, а також підвищити рівень безпеки держави в інформаційній сфері.
Проект передбачає створення космічного сегменту шляхом виготовлення та виводу на орбіту супутнику зв’язку та мовлення «Либідь» та розгортання наземної інфраструктури управління супутником.
Супутник «Либідь» працюватиме на геостаціонарній орбіті в орбітальній позиції 48 градусів східної довготи з використанням 3-х променів (по 10 транспондерів на промінь): Євро-Українського, Західно-Африканського та Індійського
Запуск супутника «Либідь» планується в 2015 році.
Оператор системи – Державне підприємство «Укркосмос».Проект «ІОНОСАТ»

Проект передбачає створення космічної системи глобального моніторингу динамічних процесів в іоносфері Землі, як складової частини європейської програми GMES, програми космічної погоди SW та світової системи GEOSS.
Головний виконавець проекту – Інститут космічних досліджень НАНУ-ДКАУ.


Протягом 2014 року підприємства космічної галузі брали активну участь у виконанні міжнародних комерційних проектів та виконували окремі роботи за двосторонніми угодами з іноземними компаніями.

Забезпечено участь українських підприємств космічної галузі у підготовці та проведенні 3 пусків ракети­носія «Антарес» (США), 1 пуску ракети­носія «Вега» (Європейське космічне агентство), 2 пусків ракети­носія «Дніпро», 1 пуску ракети­носія «Зеніт­3SL» за проектом «Морський старт».

В рамках проекту «Циклон­4» продовжено виготовлення та експериментальне відпрацювання систем, вузлів, агрегатів ракети­носія «Циклон­4», зокрема першого льотного зразка, а також виготовлення агрегатів і систем наземного комплексу.

Продовжувались роботи щодо створення Національної супутникової системи зв’язку з геостаціонарним супутником «Либідь». У 2014 році продовжувалося створення наземного комплексу управління супутником.

 
12/05/2018: До 21-ї річниці польоту першого космонавта України Леоніда Каденюка

12/04/2018: Двадцять перша річниця польоту українського космонавта Леоніда Каденюка на космічному шаттлі «Колумбія» (19 листопада – 5 грудня 1997 року)

11/26/2018: Колегія Державного космічного агентства України підвела підсумки діяльності підприємств галузі за 9 місяців 2018 року

11/21/2018: Відбувся успішний пуск ракети-носія «Вега»

11/19/2018: Відбувся успішний пуск ракети-носія «Антарес»