Головна сторінкаУрядовий портал
 
УКР | ENG | РУС
 
 
 

Аерокосмічний портал України
Нацдержслужби України
Урядова телефонна лінія

У Дніпрі пройшли XII Наукові читання «Дніпровська орбіта»
 


  Наукові читання «Дніпровська орбіта» – форум, організований з метою обговорення гуманітарних проблем освоєння космосу, пройшов на Дніпропетровщині й зібрав вчених, конструкторів, фахівців, наукових співробітників, молодих фахівців і студентів підприємств і організацій аерокосмічної галузі України.

  Організаторами XII наукових читань «Дніпровська орбіта» цього року виступили

  · Державне підприємство «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля»,

  · Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова (НЦАОМ),

  · Музей космонавтики ім. С.П. Корольова Житомирської обласної ради

  за підтримки Державного космічного агентства України, Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара, Державного підприємства «Виробниче об'єднання «Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова», Українського молодіжного аерокосмічного об'єднання «Сузір'я».

  Заявки на участь надійшли від фахівців і наукових співробітників, молодих вчених і студентів підприємств, організацій і ВНЗ аерокосмічної галузі Дніпра, Запоріжжя, Івано-Франківська, Києва, Житомира, Харкова, Полтави, Чернівців і ін. міст України.

  За рішенням оргкомітету XII Наукові читання «Дніпровська орбіта» були присвячені 20-річчю польоту Леоніда Костянтиновича Каденюка, першого космонавта незалежної України.

  Офіційне відкриття та пленарне засідання відбулося 26 жовтня 2017 року в 16.00.

  Із привітальним словом до учасників і гостей звернувся в.о. Генерального директора Національного центра аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова Кулик Олексій Володимирович. З вітальними словами від ДКА України виступив начальник відділу персоналу та запобігання корупції Кузьмін Володимир Родіонович. Також з привітанням до учасників та гостей звернулися перший технічний директор програми «Морський старт», Герой України Володимир Геннадійович Команов і голова правління УМАКО «Сузір’я», член наглядової ради НЦАОМ ім. О.М. Макарова Петров Олег Володимирович.

  «Місія – Космос»: під такою назвою пройшов виступ Леоніда Костянтиновича Каденюка, який розповів про підготовку до космічного польоту, про свою роботу в Космосі, поділився своїми спогадами й відчуттями від перебування в Космосі.

  Ювілейні нагороди від імені ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К.Янгеля», одного з беззмінних організаторів Наукових читань, вручили заступник Генерального конструктора по льотно-конструкторським випробуванням і льотній експлуатації Агарков Анатолій Васильович і заступник Генерального директора по кадровій, соціальній політиці й загальним питанням Жовтяк Валерій Дмитрович.

  Пленарне засідання завершив показ відеофільмам «Полум'я вогню. М.К. Янгель».

  27 жовтня 2017 року відбулися засідання за наступними науковими напрямками:

  · історія авіації й ракетно-космічної техніки;

  · аерокосмічна освіта молоді та вузівська наука;

  · екологія та Космос;

  · філософія та Космос;

  · економіко-правові, гуманітарні та етичні аспекти освоєння Космосу;

  · молодь і Космос.

  Усього було заслухано 52 доповіді, в обговоренні взяли участь більше 80 учасників і гостей Наукових Читань, серед яких найбільшою була делегація фахівців ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля».

  У учасників і гостей була унікальна можливість поспілкуватися з першим космонавтом незалежної України Леонідом Каденюком. Велику цікавість викликала лекція радника Голови ДКА України Едуарда Івановича Кузнєцова «Всесвіт: його народження, сьогодення та майбутнє».

  У рамках наукових читань пройшов круглий стіл «Життя під чужим ім'ям», присвячений 120-річчю від дня народження Юрія Васильовича Кондратюка – одного з основоположників теоретичної космонавтики, який розрахував оптимальну траєкторію польоту до Місяця, згодом названу «трасою Кондратюка». З доповіддю-презентацією про життєвий шлях Ю.В. Кондратюка виступила кандидат історичних наук, доцент Полтавського національного технічного університету ім. Ю.В. Кондратюка Надія Костянтинівна Кочерга.

  От так цікавими й змістовними були цього року Наукові читання «Дніпровська орбіта».

  27 жовтня 2017 року в 17.00 відбулося заключне засідання, на якому були підведені підсумки роботи Наукових читань. Своїми враженнями про роботу секцій поділилися члени наукового комітету доктор історичних наук Кушлакова Надія Миколаївна, доктор технічних наук Січовий Олексій Володимирович, кандидат технічних наук Хуторний Віктор Васильович і інженер-конструктор Сєліфонов Іван Петрович.

  Кращі доповіді були відзначені дипломами та рекомендовані до публікації в фахових наукових журналах: "Вісник Дніпровського Національного університету. Серія Історія та філософія науки й техніки", "Екологія і ноосферология", альманах «Грані», «Механіка гіроскопічних систем», «Інформаційні системи. Механіка та керування».

 
12/05/2018: До 21-ї річниці польоту першого космонавта України Леоніда Каденюка

12/04/2018: Двадцять перша річниця польоту українського космонавта Леоніда Каденюка на космічному шаттлі «Колумбія» (19 листопада – 5 грудня 1997 року)

11/26/2018: Колегія Державного космічного агентства України підвела підсумки діяльності підприємств галузі за 9 місяців 2018 року

11/21/2018: Відбувся успішний пуск ракети-носія «Вега»

11/19/2018: Відбувся успішний пуск ракети-носія «Антарес»