Головна сторінкаУрядовий портал
 
УКР | ENG | РУС
 
 
 

Аерокосмічний портал України
Нацдержслужби України
Урядова телефонна лінія

Підсумки 16-ї Української конференції з космічних досліджень
 


З 22 по 27 серпня 2016 року в Одесі відбулася 16-та Українська конференція з космічних досліджень, організована Інститутом космічних досліджень НАНУ-ДКАУ за сприянням Державного космічного агентства України (ДКА), Національної академії наук та фінансової підтримки ПАТ «ЕЛМІЗ». 150 фахівців з 44 організацій України та 6 організацій інших країн (Болгарії, Грузії, Ізраїлю, Польщі та Росії) долучилися до активного обговорення основних тенденцій в галузі освоєння космічного простору.

Президент Польського космічного агентства Марек Банашкевич розповів про наукові космічні проекти, в яких беруть участь польські науковці, зокрема щодо космічної обстановки. Програму з дослідження Місяця представив віце-президент РАН Лев Зелений. Генеральний конструктор КП СПБ «Арсенал» Микола Лихоліт ознайомив присутніх з одиним з основних напрямків розробок підприємства – створення оптико-електронних і інерціальних приладів для комплектування ракетно-космічної техніки.

Про міжнародний космічний проект BIOMEX (Biology and Mars eЕxperiment), український сегмент якого реалізується Інститутом молекулярної біології та генетики НАН України, розповіла Наталія Козировська. Мета експерименту – визначити потенціал життя на Марсі. BIOMEX містить різноманітні біомолекули і організми, які зазнають впливу, подібного до умов Марсу. Частина експерименту реалізується на борту Міжнародної космічної станції.

Директор Інституту космічних досліджень Олег Федоров презентував методологію оцінки ефективності космічних проектів і програм, яка містить взаємопов’язані складові: концептуальну, методичну та математичну.

Жваві дискусії викликали круглі столи з обговорення Концепції Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2018-2022 роки, освітньої програми з космічних досліджень, а також робочі наради з пріоритетних наукових проектів ІОНОСАТ-Мікро та АЕРОЗОЛЬ-UA.

Робота конференція тривала 5 днів та була розподілена за 6 секціями.

За результатами обговорень учасниками конференції ухвалено рішення Конференції, яке містить рекомендації щодо організації перспективних досліджень, міжнародної співпраці та спільної роботи в межах космічної галузі. Учасникам конференції представили Звіту України до міжнародний комітет з космічних досліджень COSPAR - «Космічні дослідження в Україні 2014-2016».

    Прес-служба ДКА
 
10/12/2018: Підприємства космічної галузі взяли участь у міжнародних виставках

10/12/2018: Проходить візит польської делегації в Україну

10/09/2018: В ДКА відбувся міжнародний семінар з питань супутникової навігації

10/04/2018: Запрошуємо для обговорення Антикорупційної програми ДКА на 2018-2019 роки

10/03/2018: Підписано Меморандум про взаєморозуміння між Україною та Королівством Нідерланди у космічній сфері