Головна сторінкаУрядовий портал
 
УКР | ENG | РУС
 
 
 

Аерокосмічний портал України
Нацдержслужби України
Урядова телефонна лінія

Державне підприємство «Укркосмос» презентувало нове цифрове та високочастотне обладнання, що дозволяє здійснювати одночасне мовлення до 40 телеканалів через декілька супутників
 

Укркосмос


  Прес-реліз

  Модернізація телепорту Державного підприємства «Укркосмос».
  Нове слово на ТВ ринку України.

  1 грудня 2016 року в будівлі Центральної передавальної супутникової станції (ЦПСС) ДП «Укркосмос» відбулася презентація нового цифрового та високочастотного обладнання, що дозволяє здійснювати одночасне мовлення до 40 телеканалів через декілька супутників. Постачання та інсталяцію нового технічного комплексу та програмного забезпечення здійснила компанія Harmonic Inc. (США), яка є провідним світовим виробником та інтегратором цифрового обладнання для супутникових станцій телерадіомовлення.

  Презентацію телепорту ДП «Укркосмос» відвідали близько 50 учасників, серед яких були представники Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, засобів медіа та більш ніж 20 київських телерадіокомпаній. Наступний захід, присвячений презентації модернізованого телепорту ДП «Укркосмос», проведення якого заплановане на початок наступного року, буде розрахований на участь представників регіональних телерадіокомпаній.

  На відкритті презентації перший заступник генерального директора підприємства Юрій Баличев відзначив високий професіоналізм команди фахівців, яка працювала над введенням комплексу в експлуатацію, та зосередив увагу на нових можливостях супутникового мовлення для компаній-партнерів ДП «Укркосмос».

  Регіональний пре-сейлс менеджер компанії Harmonic Inc. – Алекс Радінов – продемонстрував роботу обладнання для телемовлення з використанням технологій компресії MPEG2/MPEG4, статистичного мультиплексування, різних форматів та типів модуляції DVB-S/DVB-S2(QPSK/8PSK) та стандартів якості SD/HD з технологіями HDR і HEVC, а також підкреслив, що нове обладнання за рівнем технічних рішень на сьогодні є найсучаснішим, що встановлено компанією на теренах країн СНД, та перевищує аналогічне обладнання діючих в Україні супутникових телепортів.

  На повністю робочому обладнанні учасники презентації на власні очі змогли переконатися у досконалості запропонованого технічного рішення, здатного підвищити якість ретрансляції програм телемовлення без збільшення ємності супутникового ресурсу.
  Регіональний сейлс менеджер супутникового оператора Азеркосмос – Мансур Сеїдзаде – продемонстрував можливості резервування каналів супутникового мовлення на супутнику Azerspace-1 (європейський промінь), які реалізовані для телеканалів супутникової платформі ДП «Укркосмос».

  З короткими доповідями на презентації виступили інженерні працівники телепорту ДП «Укркосмос», фахівці відділу комерційної діяльності підприємства, представники засобів ЗМІ. В рамках презентації було оголошено про ребрендінг Державного підприємства «Укркосмос» та продемонстровані новий логотип, слоган та веб-сайт підприємства.

  Модернізацію ЦПСС ДП «Укркосмос» виконано в рамках реалізації проекту створення Національної супутникової системи зв’язку (НССЗ). Нове обладнання телепорту є повністю придатним для ефективної експлуатації ресурсу майбутнього супутника зв’язку «Либідь».

  Нововведення, які впроваджені у телепорті ДП «Укркосмос», є передовими серед українських операторів супутникового мовлення та відкривають нові можливості для телерадіокомпаній.
 
10/12/2018: Підприємства космічної галузі взяли участь у міжнародних виставках

10/12/2018: Проходить візит польської делегації в Україну

10/09/2018: В ДКА відбувся міжнародний семінар з питань супутникової навігації

10/03/2018: Підписано Меморандум про взаєморозуміння між Україною та Королівством Нідерланди у космічній сфері

10/03/2018: Пішов з життя доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки, заслужений машинобудівник України, директор, голова правління «АТ науково-дослідний інститут радіотехнічних вимірювань» Олександр Петрович Верещак