Головна сторінкаУрядовий портал
 
УКР | ENG | РУС
 
 
 

Аерокосмічний портал України
Нацдержслужби України
Урядова телефонна лінія

Україна та Литва обговорили питання співробітництва у космічній сфері
 


  23-24 лютого 2016 року у Державному космічному агентстві України відбулося засідання українсько-литовської робочої групи з питань співробітництва у космічній сфері.

  Під час зустрічі сторони презентували діяльність країн в галузі освоєння космічного простору та обговорили перспективи розвитку двостороннього співробітництва у космічній сфері.

  Директор литовського Агентства з питань науки, інновацій і технологій Казімєрас Арлаускас відзначив, що запуск у 2014 році перших національних супутників "LituanicaSAT-1” и "LitSat-1” дав імпульс для розвитку і популяризації освоєння космічного простору у Литві, і сьогодні розвиток космічної діяльності є одним із державних пріоритетів країни. Того ж року Литва набула асоційованого членства у Європейському космічному агентстві. «Нам особливо приємно, що американська ракета-носій «Antares», яка вивела литовські сателіти на орбіту, розробляється за участі України», - зазначив представник литовської делегації.

  Вітаючи учасників засідання, Голова ДКА Любомир Сабадош підкреслив, що Україна відкрита до нових спільних проектів в галузі мирного освоєння космосу, і висловив сподівання, що за результатами зустрічі сторони знайдуть ті проекти, які можуть бути цікаві для обох країн.

  Під час переговорів сторони досягли домовленості щодо розширення існуючої двосторонньої українсько-польської робочої групи з питань співробітництва в космічній діяльності до тристоронньої україно-польсько-литовської, а також проведення найближчим часом спільного засідання такої групи за участю представників зацікавлених організацій для формування пропозицій за спільними проектами.

  Також, литовська делегація відвідала КП СПБ «Арсенал» та Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут».

  Прес-служба ДКА

 
12/05/2018: До 21-ї річниці польоту першого космонавта України Леоніда Каденюка

12/04/2018: Двадцять перша річниця польоту українського космонавта Леоніда Каденюка на космічному шаттлі «Колумбія» (19 листопада – 5 грудня 1997 року)

11/26/2018: Колегія Державного космічного агентства України підвела підсумки діяльності підприємств галузі за 9 місяців 2018 року

11/21/2018: Відбувся успішний пуск ракети-носія «Вега»

11/19/2018: Відбувся успішний пуск ракети-носія «Антарес»