Головна сторінкаУрядовий портал
 
УКР | ENG | РУС
 
 
 

Аерокосмічний портал України
Нацдержслужби України
Урядова телефонна лінія

Пішов з життя доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки, заслужений машинобудівник України, директор, голова правління «АТ науково-дослідний інститут радіотехнічних вимірювань» Олександр Петрович Верещак
 


1 жовтня 2018 року пішов з життя доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки, заслужений машинобудівник України, директор, голова правління публічного акціонерного товариства «АТ науково-дослідний інститут радіотехнічних вимірювань» Верещак Олександр Петрович.

Народився Олександр Петрович 3 жовтня 1949 р. у м. Дергачі Харківської області. У 1972 р. він отримав диплом із відзнакою Харківського інституту радіоелектроніки (спеціальність «Автоматика та телемеханіка»). У 1993 р. закінчив Академію народного господарства, де опанував фах «Керування бізнесом». У 1990 р. Олександр Петрович захистив дисертацію кандидата технічних наук. З 2007 р. — доктор технічних наук.

Вагомий професійний досвід здобув на Харківському приладобудівному заводі ім. Т. Г. Шевченка, де пройшов шлях від інженера до начальника виробництва. У 1981 р. почав працювати у Науково-дослідному інституті радіотехнічних вимірювань. Тут Олександр Петрович обіймав посади заступника головного інженера, головного інженера, директора інституту (з 1988 р.). У 1997 р. його обрано головою правління — директором цієї установи.

Олександр Петрович Верещак понад 20 років викладав у вишах Харкова, був керівником аспірантів і консультантом докторантів, а в ПАТ «АТ Науково-дослідний інститут радіотехнічних вимірювань» очолював спеціалізовану вчену раду та аспірантуру із трьох спеціальностей.

У 1995 р. за вагомий особистий внесок у зміцнення науково-технічного і виробничого потенціалу ракетно-космічної галузі був удостоєний почесного звання «Заслужений машинобудівник України».
За великі трудові досягнення нагороджений орденами «За заслуги» III, II, I ст. (2001, 2005, 2009).

Щиро співчуваємо рідним, друзям та колегам Олександра Петровича. Поділяємо Ваше горе і біль непоправної тяжкої втрати.

З глибоким сумом і болем схиляємо голови у скорботі, віддаючи данину пам’яті Олександру Петровичу Верещаку. Нехай світла пам'ять про нього назавжди залишається в наших серцях!
 
12/05/2018: До 21-ї річниці польоту першого космонавта України Леоніда Каденюка

12/04/2018: Двадцять перша річниця польоту українського космонавта Леоніда Каденюка на космічному шаттлі «Колумбія» (19 листопада – 5 грудня 1997 року)

11/26/2018: Колегія Державного космічного агентства України підвела підсумки діяльності підприємств галузі за 9 місяців 2018 року

11/21/2018: Відбувся успішний пуск ракети-носія «Вега»

11/19/2018: Відбувся успішний пуск ракети-носія «Антарес»