Головна сторінкаУрядовий портал
 
УКР | ENG | РУС
 
 
 

Аерокосмічний портал України
Нацдержслужби України
Урядова телефонна лінія

У Дніпрі пройшла XVI Всеукраїнська конференція-конкурс науково-дослідних робіт школярів «Зоряний шлях»
 


  Квітень для людства – космічний місяць. Він традиційно багатий різноманітними подіями та заходами, які пов’язані з космічною діяльністю мешканців Землі. Справжньою перлиною у низці таких заходів є Всеукраїнська конференція-конкурс науково-дослідних робіт школярів «Зоряний шлях».

  19-20 квітня 2018 року пройшла XVI Всеукраїнська конференція-конкурс науково-дослідних робіт школярів «Зоряний шлях», яка стала черговим стартом до нових успіхів у навчанні, науковій діяльності та технічній творчості талановитого юнацтва України.

  Конференція проходила на базі Національного центру аерокосмічної освіти молоді імені О.М. Макарова (НЦАОМ ім. О.М. Макарова) при активній підтримці УМАКО «Сузір’я», Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара та міського планетарію.

  Конференція об’єднала тих, хто обрав для себе пріоритетом Космічне майбутнє.

  До участі у Конференції були запрошені учні шкільних та позашкільних закладів України, у тому числі: учні Заочної аерокосмічної школи НЦАОМ ім. О.М. Макарова «Всесвіт», Малої академії наук, УМАКО «Сузір’я», центрів НТТУМ та інші.

  Цього року, на шістнадцятому «Зоряному шляху» Конференції зустрілися учасники та гості Запорізької, Житомирської, Кіровоградської, Львівської, Луганської, Одеської, Чернівецької та Дніпропетровської областей. На Конференції було представлено 130 робіт школярів, в обговоренні доповідей взяло участь близько 175 учасників та гостей Конференції.

  З відкриттям Конференції учасників привітав заступник декану фізико-технічного факультету Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, координатор напрямку «Космічні апарати та ракети-носії» – Сидоров Олексій Анатолійович.

  З привітальним словом до учасників Конференції та презентацією «Екстремальний Всесвіт» звернулась лектор вищої категорії, ведучий фахівець міського Планетарію, координатор напрямку «Астрономія» – Марченко Людмила Олексіївна.

  До уваги учасників на відкритті Конференції були представлені доповідь та презентація «Корольов Сергій Павлович», які підготувала учениця 9-А класу, навчально-виховного комплексу техніко-економічного ліцею № 61, призер відкритого обласного конкурсу «Мирний космос», постійна учасниця заходів, що проводяться НЦАОМ

  ім. О.М. Макарова – Сизоненко Марія.

  Робота Конференції проходила згідно програми за 10 напрямками:

  «Астрономія», «Наукові дослідження в Космосі», «Природні явища та екологія Космосу», «Космічна медицина та біологія», Духовність і Космос», «Космічні апарати

  і ракети-носії», «Історія космонавтики та ракетно-космічної техніки», «Комп’ютерні технології», «Технічна творчість та ракетно-космічне моделювання», «Космічна фізика».

  З одного боку, все було як завжди (високий рівень робіт, знання, талант, оригінальність мислення учасників, культура наукового спілкування в ході роботи напрямків), але відчувались інтелектуальний зріст і розвиток Конференції та учасників.

  Закриття Конференції завжди святкова подія − підводяться підсумки, отримуються нагороди та подарунки, є можливість радіти за себе і за друзів «Зоряного шляху». За результатами цікавої та плідної роботи Конференції дипломами було нагороджено 45 учасників, решта учасників та гостей Конференції була відзначена грамотами та подяками.

  Конференція відбулася, надав юнацтву поштовх до пошуку нових знань та наукової творчості, а керівникам науково-дослідних робіт та супроводжуючим − натхнення до їх святої праці щодо виховання майбутньої еліти України.

 
10/12/2018: Підприємства космічної галузі взяли участь у міжнародних виставках

10/12/2018: Проходить візит польської делегації в Україну

10/09/2018: В ДКА відбувся міжнародний семінар з питань супутникової навігації

10/03/2018: Підписано Меморандум про взаєморозуміння між Україною та Королівством Нідерланди у космічній сфері

10/03/2018: Пішов з життя доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки, заслужений машинобудівник України, директор, голова правління «АТ науково-дослідний інститут радіотехнічних вимірювань» Олександр Петрович Верещак