Головна сторінкаУрядовий портал
 
УКР | ENG | РУС
 
 
 

Аерокосмічний портал України
Нацдержслужби України
Урядова телефонна лінія

Щодо польоту українського космонавта-дослідника на МКС
 

  На засіданні Комітету з питань економічного співробітництва Українсько-Російської міждержавної комісії 27 жовтня 2010 року було обговорено питання щодо підготовки до польоту українського космонавта-дослідника на Російському сегменті Міжнародної космічної станції (РС МКС).

  З цього приводу Державне космічне агентство провело переговори з представниками Федерального космічного агентства та Федеральної державної бюджетної установи „Науково-дослідний випробувальний центр підготовки космонавтів ім. Ю.О. Гагаріна”.

  За інформацією російської сторони вартість підготовки і польоту нашого співвітчизника у складі основної експедиції на МКС тривалістю 150-170 діб оцінюється приблизно у 140 млн. долл. США.

  З метою підвищення наукової ефективності польоту, за домовленістю сторін, прийнято рішення повернутися до цього питання після реалізації перших спільних космічних експериментів на РС МКС та збільшення їх кількості у „ Довгостроковій програмі російсько-українських наукових досліджень і експериментів на РС МКС”, згідно з якою реалізується російсько-українське співробітництво на РС МКС.

  Враховуючи, що Загальнодержавною цільовою науково-технічною космічною програмою України на 2008-2012 роки політ космонавта не передбачено, на поточний час ДКА України не реалізує заходів щодо відбору українських кандидатів в космонавти-дослідники.

  Прес-служба ДКА України
 
12/05/2018: До 21-ї річниці польоту першого космонавта України Леоніда Каденюка

12/04/2018: Двадцять перша річниця польоту українського космонавта Леоніда Каденюка на космічному шаттлі «Колумбія» (19 листопада – 5 грудня 1997 року)

11/26/2018: Колегія Державного космічного агентства України підвела підсумки діяльності підприємств галузі за 9 місяців 2018 року

11/21/2018: Відбувся успішний пуск ракети-носія «Вега»

11/19/2018: Відбувся успішний пуск ракети-носія «Антарес»