Головна сторінкаУрядовий портал
 
УКР | ENG | РУС
 
 
 

Аерокосмічний портал України
Нацдержслужби України
Урядова телефонна лінія

Звіт Національного космічного агентства України про використання коштів державного бюджету за 2009 рік
 

  Національне космічне агентство України, як центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом, забезпечує реалізацію державної політики у галузі космічної діяльності, здійснює керівництво галуззю, несе відповідальність за стан її розвитку.
  Основна мета діяльності НКАУ - реалізація державної політики у космічній галузі, ефективне використання науково-технічного і виробничого потенціалу для забезпечення високого рівня космічної діяльності, сприяння соціально-економічного та наукового прогресу держави, зростання добробуту громадян, забезпечення довгострокових інтересів держави в сфері національної безпеки і оборони, створення потужного експортного потенціалу космічної галузі, забезпечення участі у розв'язанні глобальних проблем, розвитку міжнародного співробітництва.
  Протягом 2009 року діяльність Національного космічного агентства України була спрямована на реалізацію завдань Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2008 - 2012 роки, затвердженої Законом України від 30.09.08 № 608/IV, здійснення заходів з утилізації твердого ракетного топлива, реалізацію міжнародних космічних проектів, розвиток науково-виробничого і технологічного потенціалів галузі та їхнього ефективного використання в інтересах економіки, науки, оборони й безпеки держави та підвищення ефективності роботи підприємств.
  У 2009 році здійснено шість пусків ракет космічного призначення українського виробництва у рамках програм «Дніпро», «Морський старт», «Наземний старт» та «Циклон». На орбіти виведено 11 космічних апаратів на замовлення 8 країн (РФ, США, Канада Малайзії, ОАЕ, Іспанія, Італія, Великобританія) .
  Пріоритетними напрямами міжнародного співробітництва НКАУ, зовнішньоекономічної діяльності підприємств, організацій та установ, які належать до сфери управління НКАУ у 2009 році були: співробітництво з Російською Федерацією, Європейським космічним агентством, Федеративною Республікою Бразилія, США, КНР, Малайзією, Іспанією, Італією, Індією, Великобританією та Канадою.
  Середньомісячна заробітна плата одного працівника підприємств галузі за рік збільшилась на 7,3 відсотка.

  Докладніше: zvit_NKAU_2009.doc
 
12/05/2018: До 21-ї річниці польоту першого космонавта України Леоніда Каденюка

12/04/2018: Двадцять перша річниця польоту українського космонавта Леоніда Каденюка на космічному шаттлі «Колумбія» (19 листопада – 5 грудня 1997 року)

11/26/2018: Колегія Державного космічного агентства України підвела підсумки діяльності підприємств галузі за 9 місяців 2018 року

11/21/2018: Відбувся успішний пуск ракети-носія «Вега»

11/19/2018: Відбувся успішний пуск ракети-носія «Антарес»