Головна сторінкаУрядовий портал
 
УКР | ENG | РУС
 
 
 

Аерокосмічний портал України
Нацдержслужби України
Урядова телефонна лінія

В Одесі пройшла 17-та Українська конференція з космічних досліджень
 

21-25 серпня 2017 року в Одесі відбулася чергова 17-та Українська конференція з космічних досліджень, організатором якої виступає Інститут космічних досліджень НАН України та ДКА України. Цього року в конференції взяли участь 170 представників з 68 організацій України та 9 організацій інших країн (Білорусі, Польщі, Ізраїлю, Грузії, Росії, Єгипту).

На конференції заслухано запрошені доповіді провідних вчених та представників космічної галузі, а робота в секціях присвячена актуальній тематиці досліджень ближнього космосу, Місяця, наземним радіофізичним дослідження космосу, космічної біології, розробці приладів, матеріалів та технологій для космічних досліджень, космічних апаратів та систем, а також космічним спостереженням Землі.

Відбувся круглий стіл з перспективних досліджень Місяця, а також засідання освітнього Форуму. На спеціальній сесії заслухані переможці конкурсів НАН України з проектами перспективних досліджень. Характерною ознакою одеської конференції була активна участь молоді як з академічних установ та університетів, так і з підприємств галузі (ДП ДКБ «ПІВДЕННЕ», КП СПБ «АРСЕНАЛ»).

Тези доповідей, резолюція Конференції, а також детальні висновки щодо робіт секцій, будуть розміщені на сайті Конференції: https://space-conf.ikd.kiev.ua

В результаті обговорення учасниками Конференції ухвалені наступні висновки та рекомендації:

  • Вважати вкрай важливим завданням для учасників та відповідальних інституцій вжити всіх можливих зусиль для розроблення та затвердження Загальнодержавної науково-технічної космічної програми України на 2018-2022 роки.
  • Підтримати ініціативу щодо продовження Цільової програми наукових космічних досліджень НАН України на період 2018-2022 років.
  • Вважати доцільним продовження конкурсів НАН України та ДП «КБ Південне» з перспективних проектів наукових космічних досліджень та рекомендувати заслуховування переможців таких конкурсів на засіданнях РКД НАН України з метою формування програм перспективних досліджень та розробок.
  • Продовжити практику регулярних обговорень в рамках Конференції перспективної програми дослідження Місяця для вироблення відповідної програми досліджень та розробок із залученням наукової спільноти та фахівців космічної галузі.
  • Вважати невідкладним завданням створення українського комітету зі спостереження за Землею (GEO-UA) як сегменту міжнародної організації GEO та надіслати відповідні пропозиції до ДКАУ та НАН України.
  • Направити лист до МОН України з приводу невідкладності перегляду або доповнення наказу Міністерства освіти і науки України від 6 листопада 2015 року № 1151 з метою відновлення у Переліку наукових спеціальностей спеціальності «Дистанційні аерокосмічні дослідження» як необхідної умови підготовки наукових кадрів для космічної, а також багатьох інших галузей України.
  • Підтримати ініціативу створення Центру космічної погоди на базі НЦУВКЗ та наукових установ з метою входження в відповідну міжнародну спільноту. Доручити ІКД НАНУ-ДКАУ разом НЦУВКЗ підготувати концепцію Центру та пропозиції щодо складу учасників.
  • Вжити заходів для розроблення та впровадження програми досліджень в галузі космічної біології та передбачити відповідний розділ у ЗНТКПУ та академічній програмах з урахуванням міжнародних тенденцій щодо взаємодоповнюваності біологічних та фізичних експериментів.
  • Вважати актуальною ініціативу з просвітницьких та популяризаційних заходів в галузі космічної діяльності та рекомендувати їх підтримку з боку Цільової програми наукових космічних досліджень НАН України.
  • Започаткувати практику проведення Конференції раз на два роки, починаючи з 2018 року, передбачивши узгоджені заходи з наукових космічних досліджень в рамках Міжнародної конференції «КОСМИЧЕСКИЕ ТЕХНОЛОГИИ: НАСТОЯЩЕЕ И БУДУЩЕЕ», що проводиться ДП «КБ Південне» раз на два роки.
 
06/20/2018: Делегація ДКА бере участь у заходах з космічної тематики ООН у Відні

06/11/2018: Голова ДКА Павло Дегтяренко відвідав Головний центр спеціального контролю Національного центру управління та випробувань космічних засобів

06/08/2018: Голова ДКА Павло Дегтяренко зустрівся з Президентом Національної академії наук України

06/07/2018: Круглий стіл молоді ракетно-космічної галузі «Сучасні можливості космічної України» - післямова

06/06/2018: Відбувся успішний пуск ракети-носія «Союз-ФГ»