Головна сторінкаУрядовий портал
 
УКР | ENG | РУС
 
 
 

Аерокосмічний портал України
Нацдержслужби України
Урядова телефонна лінія

День пам’яті Леоніда Каденюка
 


13 березня 2018 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського пройшов День пам’яті першого космонавта незалежної України, Героя України, генерал-майора авіації, народного депутата України 4-го скликання Леоніда Каденюка.

В КПІ ім. Ігоря Сікорського його не лише глибоко шанували як першого космонавта незалежної України, але й справедливо вважали колегою і другом: він був заступником Голови Наглядової ради університету, почесним доктором факультету авіаційних і космічних систем і радником ректора, неодноразово брав участь у Наукових читаннях у Державному політехнічному музеї. Абсолютно позбавлений будь-якої пихи чи зарозумілості, він щиро спілкувався зі школярами на заходах, що їх проводила в університеті Київська Мала академія наук учнівської молоді та Українське молодіжне аерокосмічне об’єднання «Сузір’я», співпрацював з викладачами, дослідниками і студентами факультетів та інститутів. А ще – ніколи не відмовляв учасникам різноманітних заходів у проханні сфотографуватися разом з ним, сприймаючи це як данину величезній популярності. Отож і День пам’яті в КПІ вийшов по-особливому теплим і неформальним.

Участь у меморіальному заході взяли дружина космонавта Віра Каденюк та його син Дмитро, ректор університету академік НАН України Михайло Згуровський, голова Державного космічного агентства України Павло Дегтяренко, радник голови ДКАУ Едуард Кузнєцов, директор Головної астрономічної обсерваторії НАН України Ярослав Яцків, голова Українського молодіжного аерокосмічного об’єднання «Сузір’я» Олег Петров, одна із учасників конкурсу на космічний політ Надія Адамчук-Чала, директор музею космонавтики ім. С.П. Корольова (м. Житомир) Ірина Дячук, ветерани космодромів Байконур, Капустин Яр, Плесецьк, студенти і викладачі університету, члени Малої академії наук, учні Технічного ліцею НТУУ "КПІ" й середньої школи № 36 та інші.

Після перегляду підготовленого Державним космічним агентством України відеофільму про космічний політ, участь у якому в складі міжнародного екіпажу брав Леонід Каденюк, учасники Дня пам’яті розповідали про те, яким вони запам’ятали першого космонавта незалежної України, як наполегливо йшов він до здійснення своєї мрії про Космос, як важко і багато працював під час випробувань нової авіаційної техніки і космічних систем (Леонід Каденюк був космонавтом-випробувачем багаторазової космічної системи «Буран» і пройшов інженерну та льотну підготовку як командир цього корабля, а космічний політ здійснив у 1997 році на американському багаторазовому транспортному космічному кораблі «Колумбія» як дослідник), про зміст і значення біологічних експериментів, що їх він проводив на орбіті.

«Ми знаємо, що Леонід Костянтинович любив життя, любив свою родину, любив друзів, любив молодь. Таким він і житиме в нашій пам’яті, – сказав на завершення заходів Дня пам’яті Леоніда Каденюка ректор університету Михайло Згуровський. 
12/05/2018: До 21-ї річниці польоту першого космонавта України Леоніда Каденюка

12/04/2018: Двадцять перша річниця польоту українського космонавта Леоніда Каденюка на космічному шаттлі «Колумбія» (19 листопада – 5 грудня 1997 року)

11/26/2018: Колегія Державного космічного агентства України підвела підсумки діяльності підприємств галузі за 9 місяців 2018 року

11/21/2018: Відбувся успішний пуск ракети-носія «Вега»

11/19/2018: Відбувся успішний пуск ракети-носія «Антарес»