Головна сторінкаУрядовий портал
 
УКР | ENG | РУС
 
 
 

Аерокосмічний портал України
Нацдержслужби України
Урядова телефонна лінія

XIII Наукові читання «Дніпровська орбіта-2018»
 


  18-20 жовтня 2018 року на базі НЦАОМ ім. О.М. Макарова та ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» пройшли XIII Наукові Читання «Дніпровська орбіта-2018».

  Організаторами Наукових Читань виступили :

  · Державне підприємство «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля»

  · Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова (НЦАОМ)

  · Музей космонавтики ім. С.П. Корольова Житомирської обласної ради

  за підтримки Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара, Українського молодіжного аерокосмічного об'єднання «Сузір'я».

  Для участі в наукових читаннях було розіслано 120 запрошень. Заявки для участі в Наукових Читаннях надійшли від фахівців та наукових співробітників, молодих вчених та студентів підприємств, організацій і Вузів аерокосмічної галузі Дніпра, Запоріжжя, Івано-Франківська, Києва, Житомира, Харкова, Полтави, Чернівців та інших міст України. Усього 57 заявок.

  За рішенням оргкомітету XІІІ Наукові читання «Дніпровська орбіта» були присвячені 165-річчю від дня народження Миколи Івановича Кибальчича – винахідника, автора першого проекту реактивного двигуна та літального апарата для польотів людей.

  Офіційне відкриття та пленарне засідання відбулося 18 жовтня 2018 року о 16.00 годині. Із привітальним словом до учасників і гостей звернулися виконуючий обов'язки генерального директора Національного центра аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова Олексій Володимирович Кулик, перший технічний директор програми «Морський старт», герой України Володимир Геннадійович Команов, заступник Генерального конструктора з наукової та навчальної роботи ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» Олександр Ерикович Кашанов та начальник відділу персоналу та попередження корупції Державного космічного агентства України Володимир Родіонович Кузьмін.

  Цікавою та змістовною була розповідь про життя та діяльність Миколи Івановича Кибальчича, яка була представлена делегацією з Меморіального музею Кибальчича (м. Короп Чернігівської області). З доповіддю «Постать Миколи Івановича Кибальчича в сучасній історіографії: дискусійні питання» на пленарному засіданні виступив доктор історичних наук, професор Варфоломій Степанович Савчук.

  19 жовтня 2018 року відбулися засідання по 6 наукових напрямках:

  · історія авіації і ракетно-космічної техніки;

  · аерокосмічна освіта молоді й вузівська наука;

  · екологія і Космос;

  · філософія і Космос;

  · економіко-правові, гуманітарні та етичні й аспекти освоєння Космосу;

  · молодь і Космос.

  Усього було заслухано 44 доповіді, в обговоренні взяли участь 76 учасників та гостей Наукових Читань, серед яких самою чисельною була делегація фахівців ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М. К. Янгеля».

  У рамках наукових читань пройшов круглий стіл, присвячений 95-річчю від дня народження Віктора Васильовича Грачова – провідного конструктора першої ракети КБ «Південне» Р-12, заступника генерального конструктора КБ «Південне» з випробувань, члена Держкомісії й технічного керівника випробувань ракет КБ «Південне». Своїми спогадами про Віктора Васильовича поділилися заступник Генерального конструктора з льотно-конструкторських випробувань та льотної експлуатації ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К.Янгеля» Анатолій Васильович Агарков і заступник начальника випробувального комплексу, ветеран КБЮ Леонід Олексійович Грибачов.

  19 жовтня 2018 року о 17.00 годині відбулося заключне засідання, на якому були підведені підсумки роботи Наукових читань «Дніпровська орбіта-2018». Своїми враженнями про роботу секцій поділилися члени наукового комітету доктор історичних наук Савчук Варфоломій Степанович, доктор філософських наук Дячук Ірина Дмитрівна, доктор філософських наук Шевцов Сергій Вікторович та інженер-конструктор Сєліфонов Іван Петрович.

  Кращі доповіді були відзначені дипломами та рекомендовані до публікації в фахових наукових виданнях.

 
11/12/2018: Пройшло засідання українсько-китайської Підкомісії з питань співробітництва в галузі космосу

11/09/2018: Делегація ДКА бере участь участь в роботі Міжнародного авіакосмічного салону «Airshow Chinа»

11/05/2018: Голова ДКА Павло Дегтяренко бере участь у заходах Першої Міжнародної виставки з імпорту в м. Шанхай (КНР)

11/02/2018: Український космодром в Канаді

11/01/2018: Оновлюється виробнича база КБ «Південне»