Головна сторінкаУрядовий портал
 
УКР | ENG | РУС
 
 
 

Аерокосмічний портал України
Нацдержслужби України
Урядова телефонна лінія

Україна та Японія під час аерокосмічного салону "Авіасвіт-ХХІ" підписали Меморандум про наміри щодо реалізації спільного проекту з проектування та експлуатації мікро/наносупутників ДЗЗ
 


  1 жовтня 2010 року під час аерокосмічного салону „Авіасвіт–ХХІ” відбулося підписання Меморандуму про наміри щодо реалізації cпільного проекту стосовно проектування та експлуатації мікро/наносупутників ДЗЗ з метою відпрацювання технологій та проведення дослідження навколишнього природного середовища, ґрунтів, сільськогосподарських ресурсів, визначення перспективних методів моніторингу та оцінки економічної ефективності їх застосування.
  Цей Меморандум є результатом інтенсивних однорічних переговорів Генерального директора та голови Ради директорів NPO InterCoS Сейджі Йошимото з представниками Департаменту міжнародного співробітництва НКАУ щодо розгляду варіантів нарощення потенціалу українсько-японського співробітництва у космічній сфері. Нагадаємо, що за підсумками вищезазначених переговорів на початку липня ц.р. в Україні з робочим візитом перебувала японська делегація у складі представників Токійського університету, Університету Шіншю та компанії NPO InterCoS, в ході якої сторони досягли попередніх домовленостей, керівні положення яких власне і знайшли юридичне закріплення в документі.
  Підписантами Меморандуму були уповноважені представники відповідних освітянських установ: Генеральний директор Національного центру аерокосмічної освіти молоді ім. О.М.Макарова (НЦАОМ) В.В. Хуторний та професор Токійського університету Шінічі Накасука.
  Під час підписання були присутні Генеральний директор НКАУ Ю.С. Алексєєв, радник Генерального директора Е.І. Кузнєцов, представники Департаменту міжнародного співробітництва О.С. Стельмах та О.В. Вальковський, Управління наукових космічних досліджень С.Д. Чернолевський та ряду провідних підприємств космічної галузі України.
  Засвідчити свою повагу з нагоди урочистого підписання прибув також Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Й.В. Тадаші Ідзава, а також ряд японських дипломатів.
  Згадавши довготривалу історію українсько-японського співробітництва у космічній сфері, Ю.С. Алексєєв запросив його відвідати м. Дніпропетровськ з метою ближчого ознайомлення з можливостями підприємств космічної галузі. Зокрема, згадувалися запуск японських супутників українським ракетоносієм, а також допомога японської компанії проекту «Морський старт» з наданням у дуже короткі строки кредиту. Зважаючи на політичний курс стабілізації економіки в Україні, Ю.С. Алексєєв сподівається на зростання довіри японських інвесторів до української космічної промисловості як контрагента, зокрема в аспекті співробітництва над альтернативними джерелами енергії, супутниками ДЗЗ тощо.
  В.В. Хуторний та О.В. Кулик також запросили професора Накасуку відвідати Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. О.М.Макарова з метою ґрунтовного обговорення подальших кроків співробітництва саме в освітянському напрямку.
  Як пан Посол, так і проф. Накасука звернулися зі словами вдячності за запрошення та висловили сподівання, що підписаний Меморандум буде початком плідного співробітництва між державами, оскільки успішні прецеденти співробітництва вже неодноразово мали місце.
  Були також проведені технічні переговори за участі представників НКАУ, НЦАОМ, НТУУ «КПІ», ДП «Дніпрокосмос» та ДП «КБ «Південне», де повідомлялося, що наразі йде мова про співробітництво над першим з п’яти наносупутників, запуск якого запланований на 2012 року. В рамках першого етапу співробітництво буде вестися головним чином над прикладною частиною – отриманням, обробкою та використанням даних супутника в інтересах партнерів. Особлива увага приділялася обговоренню технічних характеристик, в аспекті яких представники ДП «КБ «Південне» поінформували, що останні дуже подібні до аналогічних українського супутника ДЗЗ, який буде невдовзі запущений.
  Японська сторона спільно з українським партнером погодили, що в рамках роботи над другим наносупутником, співробітництво вестиметься в значному ступені над технологічним аспектами шляхом тісного міжстудентського співробітництва.
  Їх метою є створення відповідного групування наносупутників з метою досягнення глобального покриття. Представники Національного центру аерокосмічної освіти молоді ім.О.М.Макарова повідомили, що вони вже співпрацюють над аналогічними проектами з ЄКА та Берлінським технічним університетом, і також зацікавлені в ідеї створення загальної міжнародної системи наносупутників з відповідною наземною інфраструктурою.
  Необхідні наземні станції в Європі та Азіатському регіоні вже існують, наразі потребують додаткового аналізу шляхи залучення країн південної півкулі (Південної Америки, Африки, Австралії тощо) до відповідної студентської ініціативи.
  Крім того, японська сторона запросила українських спеціалістів та студентів до участі у конкурсі щодо подання ідей стосовно створення супутникового групування. Передбачено три грошові призи, у кожному разі призерам додатково сплачуватимуться транспортні витрати до Японії для нагородження. Позитивним є те, що у разі подання дійсно гідної ідеї, японська сторона розглядатиме можливість її практичної реалізації. Строк подання – 20 грудня 2010 року.
 
11/12/2018: Пройшло засідання українсько-китайської Підкомісії з питань співробітництва в галузі космосу

11/09/2018: Делегація ДКА бере участь участь в роботі Міжнародного авіакосмічного салону «Airshow Chinа»

11/05/2018: Голова ДКА Павло Дегтяренко бере участь у заходах Першої Міжнародної виставки з імпорту в м. Шанхай (КНР)

11/02/2018: Український космодром в Канаді

11/01/2018: Оновлюється виробнича база КБ «Південне»