Главная страницаПравительственный портал
 
УКР | ENG | РУС
 
 
 

Аерокосмічний портал України
Нацдержслужби України
Урядова телефонна лінія

К 25-летию Государственного космического агентства Украины. Главные события 2003-2007 гг.
 


Третя космічна програма (головні події 2003-2007 рр.)

На роботу в Національне космічне агентство України в зв’язку із ростом його авторитету і популярністю в країні, новими завданнями, які стоять перед галуззю, збільшенням штатного розкладу до 165 чоловік, приходять нові люди. Це державні службовці із інших міністерств і відомств, військовослужбовці, працівники підприємств галузі.

Серед них: Атаманенко Б.А., Баулін С.О., Бурлаченко А.І., Боротканич Н.П., Войтасевич С.М., Вальковський О.В., Валієв В.Р., Голуб О.Ю., Глущенко В.М., Гусинін В.П., Демиденко М.М., Дєваєва І.В., Довга С.М., Євлашина М.Л., Жолобов В.М., Заяць С.В., Карпов Є.П., Козленко В.І., Кисилевська О.Ф., Куцар Л.І., Кришталь О.А., Редчиць Н.Є., Приступа М.Є., Платонова О.В., Седлецький О.К., Стубайло І.М., Тітенко Ю.В., Федонюк Р.В., Чупрін І.М., Ярошенко О.Л.

Третя Державна космічна програма була першою програмою третього тисячоліття - ери нового технологічного укладу, активного освоєння космічного простору, міжпланетних польотів та унікальних наукових експериментів. В суспільстві почалися процеси глобалізації та інтеграції зусиль науковців, інженерів та менеджерів навколо проривних проектів для досягнення унікальних результатів в різних галузях людської діяльності.

Це відбилося на змісті космічних проектів вітчизняної космічної галузі:

- в 2003 р. розпочався українсько-бразильський космічний проект будівництва стартового майданчика для нової української РН «Циклон-4» на космодромі Алкантара, поблизу екватора, який повинен був забезпечити Україні незалежний вихід в космос;

- в 2007 р. створено Бінаціональне спільне підприємство «Алкантара-Циклон-Спейс» для реалізації проекту «Циклон-4»;

- в 2007 р. створено новий стартовий комплекс «Наземний старт» на космодромі Байконур для української ракети-носія «Зеніт-3SLБ»;

- розроблені КА нового класу: «Мікрон» - на замовлення України (2004 р.) та «ЄгиптСат-1» - на замовлення Єгипту (2007 р.).

25 липня 2005 р. Генеральним директором НКАУ було призначено Ю.С. Алексєєва.

Утворено спільну робочу групу НКАУ-Єврокомісія з питань співробітництва в мирному космосі (керівники Е. Кузнєцов та Х. Бішофф).

1 грудня 2005 р. підписано Угоду про співробітництво щодо цивільної глобальної навігаційної супутникової системи GALILEO між Україною та Європейським співтовариством. В листопаді 2006 р. в Україні вперше був проведений Міжнародний симпозіум з космічного права під егідою ООН (його учасники - 22 країни).

21 червня 2007 р. підписано Рамкову угоду про співробітництво між НКАУ та CNES (Національним центром космічних досліджень Франції). Підготовлено організаційні та юридичні засади для проведення українсько-європейського проекту «Твінінг» (виконавці з боку України - НКАУ, з боку Європи – DLR (Німеччина) та CNES ( Франція).

Проекти, реалізовані в третій Державній космічній програмі, говорили про якісні зміни, яких досягли інженери і конструктори галузі, створивши сучасну ракетно-космічну техніку. Щорічно, в ці роки, підприємства галузі виконували 150-170 міжнародних контрактів на суму від 300 до 450 млн. доларів. Було забезпечено 28 пусків ракет-носіїв українського виробництва, з них 16 пусків за програмою «Морський старт» та 7 пусків за програмою «Дніпро». Протягом 2003-2007 рр. було виготовлено та запущено 5 космічних апаратів власної розробки. Експорт космічної продукції перевищував імпорт майже в 2,3 рази.

 
11/26/2018: Колегія Державного космічного агентства України підвела підсумки діяльності підприємств галузі за 9 місяців 2018 року

11/21/2018: Відбувся успішний пуск ракети-носія «Вега»

11/19/2018: Відбувся успішний пуск ракети-носія «Антарес»

10/26/2018: XIII Научные Чтения «Днепровская орбита-2018»