Головна сторінкаУрядовий портал
 
УКР | ENG | РУС
 
 
 

Аерокосмічний портал України
Нацдержслужби України
Урядова телефонна лінія

Відбулося представлення Голови Державного космічного агентства України Павла Глібовича Дегтяренка
 


  31 серпня 2017 року Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман спільно з Секретарем Ради національної безпеки та оборони України Олександром Турчиновим представили нового Голову Державного космічного агентства України – Павла Дегтяренка. Очільник відомства став переможцем відкритого кадрового конкурсу.

  Представляючи очільника ДКАУ, Володимир Гройсман відзначив, що ключове завдання нового керівника – сформувати стратегію розвитку космічної галузі з урахуванням кадрового та технологічного потенціалу України.

  Він також закликав Агентство до тісної співпраці із Радою національної безпеки та оборони України задля ефективного вирішення усіх викликів у сфері національної безпеки та оборони. А Уряд готовий знаходити ресурси, необхідні для належного фінансування космічної галузі на умовах «довіри і прозорості, коли кожна інвестована гривня використовується ефективно».

  «Ми володіємо технологіями, у нас є відповідний кадровий потенціал, серйозна матеріально-технічна база, яка потребує оновлення і удосконалення. Ми маємо гарні визнані світом позиції у космічній галузі, тому сьогодні потрібне розумне управління галузі, виведення її з кризових явищ. Нам потрібно повернути славу нашої успішності, а для цього нам потрібно правильно побудувати систему управління космічною галуззю та підприємствами, які входять до цієї сфери, - наголосив Володимир Гройсман. - Ми очікуємо від Вас якісних професійних дій, і нам треба розширювати горизонт планування, щоб могли системно відроджувати наше ракетно-космічне лідерство».

  На цьому наголосив і Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов. Він очікує на результативну співпрацю із Агентством у питаннях розвитку космічної галузі та реалізації потужних оборонних програм, які дозволять залучити високі технології для забезпечення безпеки країни. Окрема увага – вирішенню проблем галузі, зокрема збитковості підприємств, та запровадженню механізмів залучення інвестицій. І першим кроком в цьому напрямку може стати політика Уряду в напрямку створення профільних концернів та науково-виробничих об'єднань.

  Олександр Турчинов підкреслив, що сьогодні має змінитися сама роль Космічного агентства. Відомство має перетворитися з посередника між державним бюджетом та галузевими підприємствами на потужний проектний офіс. "Ми пишаємося нашим космічним минулим, а наше завдання, щоб ми пишалися нашим космічним сьогоденням і майбутнім. І саме на це має бути скерована головна робота нашої космічної галузі", – зазначив він.

  У свою чергу новопризначений керівник Агентства Павло Дегтяренко запевнив, що на своїй посаді буде всіляко сприяти розвитку галузі. "Нас попереду чекає велика копітка робота за першочерговими кроками, які треба зробити: формуванням наступних дій, як тактичних, так і стратегічних, щоб подолати виклики, які зараз існують перед галуззю та агентством, щоб Україна зберегла і зміцнила свою присутність на світовому ринку ракетно-космічних технологій», - сказав він.


Привітання Гройсмана В.Б.
Привітання Турчинова О.В.
Привітання Горбуліна В.П.

  Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 р. № 584-р Дегтяренка Павла Глібовича призначено Головою Державного космічного агентства України з дати початку фактичного виконання ним посадових обов’язків строком на п’ять років, встановивши випробування строком на три місяці.

  Біографічна довідка:

  Павло Глібович Дегтяренко народився 6 вересня 1962 року в м. Сміла Черкаської області.

  Закінчив Вінницьку середню школу №2 (1979 р.), Ленінградський механічний інститут за спеціальністю «Виробництво літальних апаратів» (1985 р.).

  Вся трудова діяльність проходила на Державному підприємстві «КБ «Південне» ім. М.К. Янгеля» (м. Дніпро):

  Липень 1985 - червень 1991 - інженер, інженер-конструктор, в.о. начальника групи у конструкторському відділі з розробки конструкторської документації на бойові блоки міжконтинентальних балістичних ракет.

  Червень 1991 — жовтень 1998 - провідний конструктор.

  Жовтень 1998 - грудень 2010 - заступник Головного конструктора та начальника КБ-2 підприємства з розробки конструкторської документації на ракети-носії та наземні транспортні засоби. Керував чотирма відділами: з розробки головних частин, розробки засобів кріплення та відділення космічних апаратів, наземного експериментального відпрацювання складових частин ракет-носіїв, розробки тролейбусів та автобусів.

  З грудня 2010 - Головний конструктор та начальник КБ-1 підприємства з системного проектування ракет та ракетних комплексів. У штаті КБ-1 - понад 800 вчених та висококваліфікованих спеціалістів, що поділені на чотири підрозділи:

  - Головний проектний комплекс, що проектує ракетний (космічний ракетний) комплекс у цілому та безпосередньо - ракету (ракету-носій).

  - Комплекс інженерного аналізу, який забезпечує необхідні аеродинамічні, теплові, динамічні, балістичні та міцнісні розрахунки на усіх стадіях розробки від проектування до постановки на виробництво, а також під час серійного виробництва та експлуатації.

  - Проектно-конструкторський комплекс, який проектує та розробляє наземні комплекси та наземне технологічне обладнання.

  - Відділення інформаційних технологій, яке забезпечує підприємству можливість колективної розробки проекту у єдиному інформаційному просторі.

  Нагороди, почесні звання, патенти:

  Медаль ім. М.К. Янгеля (2001), Грамота Президента України (2004), Почесний працівник космічної галузі України (2007), Подяка Прем'єр-Міністра України (2013), Член-кореспондент Міжнародної академії астронавтики (2015), Заслужений машинобудівник України (2016).

  Автор низки патентів, які реалізовані у розробках конкурентоспроможних ракетно-космічних комплексів і транспортних засобів, та понад десяти наукових публікацій з питань розробки, інженерного аналізу, випробувань ракет та ракетних комплексів різноманітного призначення.

  Одружений, має сина та доньку.

 
12/05/2018: До 21-ї річниці польоту першого космонавта України Леоніда Каденюка

12/04/2018: Двадцять перша річниця польоту українського космонавта Леоніда Каденюка на космічному шаттлі «Колумбія» (19 листопада – 5 грудня 1997 року)

11/26/2018: Колегія Державного космічного агентства України підвела підсумки діяльності підприємств галузі за 9 місяців 2018 року

11/21/2018: Відбувся успішний пуск ракети-носія «Вега»

11/19/2018: Відбувся успішний пуск ракети-носія «Антарес»