Головна сторінкаУрядовий портал
 
УКР | ENG | РУС
 
 
 

Аерокосмічний портал України
Нацдержслужби України
Урядова телефонна лінія

10 квітня 2013 року в Кабінеті Міністрів України відбувся брифінг Голови ДКАУ Ю.С. Алексєєва, присвячений Дню працівників ракетно-космічної галузі України
 


  У своєму виступі Ю.С. Алексєєв проаналізував діяльність Державного космічного агентства України та підприємств галузі за 2012 рік, окреслив завдання та перспективи розвитку ракетно-космічної галузі України на 2013 рік.

  Серед основних досягнень слід відзначити значне зростання обсягів виробництва, активну участь України у міжнародних проектах, пуски українських ракет-носіїв, роботи зі створення Національної системи супутникового зв’язку «Либідь», роботи з утилізації твердого ракетного палива.

  Неабиякий інтерес викликали питання щодо використання космічних знімків від супутника «Січ-2», проекту створення космічного ракетного комплексу «Циклон-4», співробітництва з ЄКА, виконання Концепції реалізації державної політики у сфері космічної діяльності на період до 2032 року.  Відповіді Голови ДКА України Ю.С. Алексєєва на запитання журналістів, опубліковані на електронних стрічках українських ЗМІ:

  Американська вантажна ракета «Антарес», створена за участю України, стартує 17 квітня
  На 17 квітня призначено демонстраційний пуск ракети-носія «Антарес» (попередня назва «Таурас-2»), розробленої американською компанією «Оrbital» за участю українських фахівців. Про це на брифінгу в Кабінеті Міністрів України повідомив глава Державного космічного агентства України Юрій Алексєєв, передає кореспондент УКРІНФОРМу.
  «На 17 квітня стоїть (в планах) перший демонстраційний пуск ракети «Антарес», - сказав Алексєєв. Глава відомства також додав, що в рамках роботи над цим проектом Сполучені Штати Америки стали для українських ракетників другою країною після Російської Федерації за масштабами співпраці.
  «США посідає друге місце по співпраці з нами», - сказав Алексєєв. Він повідомив, що цього року планується штатна експлуатація ракети «Антарес» з доставлення вантажів на міжнародну космічну станцію (МКС).
  Раніше компанія «Оrbital» виграла один із тендерів НАСА для доставки вантажів на МКС, повідомляє УКРІНФОРМ.

  Запуск національного супутника зв'язку «Либідь» заплановано на 28 грудня
  Запуск національного супутника зв'язку «Либідь» заплановано на 28 грудня 2013 року.
  Про це заявив глава Державного космічного агентства України Юрій Алексєєв на прес-конференції в Кабінеті Міністрів України, передає кореспондент УКРІНФОРМу.
  «Цього року ми повинні запустити супутник зв'язку «Либідь». Попередня дата - 28 грудня», - сказав Алексєєв.
  Він також нагадав, що виготовлення супутника прокредитувала під держгарантії Канада. Алексєєв зазначив, що апаратура для супутника виготовлена в цій країні, і після виготовлення платформи в Росії в 2012 року апарат був направлений в канадську компанію MDA для оснащення.
  Алексєєв констатував, що після запуску супутника зв'язок держструктур буде переведено на обслуговування через «Либідь». Термін окупності супутника становить 11-12 років, термін служби - 15 років. Зоною мовлення він повністю покриває територію України, а також поширює сигнал на частину Росії та Індії. За словами Алексєєва, Індія, зокрема, вже цікавиться можливістю використання транспондерів «Либідь».

  Перший запуск української ракети-носія "Циклон-4" з бразильського космодрому Алькантара запланований на листопад-грудень 2014 року
  Про це на брифінгу у Кабінеті міністрів сказав голова Державної космічної агенції України Юрій Алексєєв, передає кореспондент УНН.
  "Завершення усіх робіт повинно завершитися пуском ракети. Поки це планується на листопад-грудень 2014 року", - зауважив чиновник.
  Нагадаємо, що держбюджетом України на 2013 рік передбачено фінансування космічної діяльності України в 2013 році в обсязі 1 млрд 232,88 млн грн.

  Супутникові дані використовуються для моніторингу снігової і льодової обстановки
  Про це журналістів повідомив глава Державного космічного агентства України Юрій Алексєєв на брифінгу у Кабінеті Міністрів України, передає РБК-Україна.
  "В основному ми працюємо за заявками МНС. Зараз ми відстежуємо снігову обстановку в Карпатах і льодову обстановку на Дніпрі", - сказав Юрій Алексєєв.
  Він також додав, що супутникові дані замовляють правоохоронні органи, зокрема, для контролю за площами посіву маку і конопель. Як сказав Юрій Алексєєв, у кількох випадках замість заявлених 15-20 гектарів посівів, їх площа сягала 22 гектарів. Отримані супутникові дані були передані МВС, додав Юрій Алексєєв.

  Офіційні підсумки розслідування причин аварійного запуску ракети-носія "Зеніт-3SL" в рамках програми "Морський старт" будуть оголошені в квітні
  Офіційні підсумки розслідування причин аварійного запуску ракети-носія (РН) "Зеніт-3SL" з американським супутником зв'язку Intelsat 1 лютого 2013 року в рамках програми "Морський старт" будуть оголошені в квітні, повідомив Голова ДКАУ Юрій Алексєєв, передає «Інтерфакс-Україна».
  "Висновки офіційно про причини аварії будуть оголошені комісією у квітні", - сказав він на брифінгу в Кабінеті міністрів у середу, 10 квітня в Києві.
  Як повідомив Голова ДКАУ, до теперішнього часу комісія встановила, що основною причиною аварійного пуску стала відмова бортового джерела потужності.
  "Однозначно причина в ньому", - сказав Алексєєв. При цьому він відзначив необхідність з'ясувати причину відмови агрегату. "Там є насоси, клапани", - сказав він.
  За даними Голови ДКАУ, консорціум Sea Launch ухвалив рішення відновити пуски з морського космодрому. Пуск за програмою заплановано на четвертий квартал 2013 року.
  Міжнародний консорціум Sea Launch створений у 1995 році. Після реорганізації у 2010 році 95% його акцій належать Energia Overseas Limited (EOL), "внучці" РКК "Енергія" (РФ), 3% - американської Boeing, 2% - норвезької Aker Solutions.

  Прес-служба ДКАУ

 
12/05/2018: До 21-ї річниці польоту першого космонавта України Леоніда Каденюка

12/04/2018: Двадцять перша річниця польоту українського космонавта Леоніда Каденюка на космічному шаттлі «Колумбія» (19 листопада – 5 грудня 1997 року)

11/26/2018: Колегія Державного космічного агентства України підвела підсумки діяльності підприємств галузі за 9 місяців 2018 року

11/21/2018: Відбувся успішний пуск ракети-носія «Вега»

11/19/2018: Відбувся успішний пуск ракети-носія «Антарес»